Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний
0
Головна > Статті > Як правильно зібрати димохід? Часті помилки при встановленні димоходу.

Як правильно зібрати димохід? Часті помилки при встановленні димоходу.

Як правильно зібрати димохід? Часті помилки при встановленні димоходу.

Встановлення димоходу, зазвичай, проводять паралельно з будівництвом будинку на етапі встановлення опалювального обладнання.

Якщо раніше димохід будували з цегли то сьогодні на зміну їм прийшли модульні системи димоходу з нержавійки. Це, в першу чергу повязано з тим, що не все сучасне обладнання сумісне з цегляним димоходом. При цьому вартість металевої конструкції димоходу набагато нища за цегляний димар і не складно монтується.

Димохід один з найважливіших елементів опалювальної конструкції. Від правильного монтажу, залежить наскільки довго у Вас буде працювати опалювальна система. Для того, щоб правильно змонтувати димохід, необхідно знати принципи його встановлення і на основі цього правильно зібрати його комплектацію.

При встановленні димоходу з нержавіючої сталі приміняють два типи монтажу: по диму і по конденсату.

По конденсату – такий тип встановлення використовується у тому випадку коли в системі димоходу не потрібно встановлювати трійник.

По диму – навпаки. Використовується в тих випадках, коли трійник, через який виходить конденсат, є в проекті димоходу. Тоді монтаж димоходу по диму проводиться до трійника, а від нього – по конденсату.

Тепер давайте подетально розглянемо встановлення димоходу.

Як правильно встановити димохід з одноконтурних труб.

Як правило всі модулі одноконтурних труб, мають дві сторони, одна з них – розтягнутий разтруб, що зветься плюсом, а друга – це рівний мінус.

• Якщо одноконтурний димохід встановлюється без трійника – то вся конструкція має монтуватись по конденсату. Це значить, що наступна частина димоходу має встановлюватись в середину раструба по попередній частині.

• Якщо одноконтурний димохід передбачає трійник – то для такого трійника всі частини збираються виключно по диму. Кожен наступний елемент одівається раструбом на попередній. А вже після трійника – по конденсату. Тобто наступна частина встановлюється в середину в раструб в наступну.

Як правильно встановити димохід з двоконтурних труб.

Як і елементи одноконтурних труб, двоконтурні труби мають дві сторони: на одній – раструб внутрішньої труби, на другій – звуження зовнішнього кожуха (де стоїть декель).

• Якщо трійник відсутній (димохід прямий), то всі елементи збираються по конденсату (мінусом верх до верху).

• Якщо трійник є – частини труби до трійника збираємо по диму, а далі по конденсату.

Володіючи цією інформацією, ми можемо правильно зібрати димохід із сендвіч труб.

Ізоляція патрубка

Патрубок рекомендується вкривати з двох сторін базальтовим холстом який покритий вогнетривкою мастикою. Сам отвір в місцях зіткнення з патрубком можна використовувати утеплювач з базальтової вати. Тепер в підготовлений отвір можна вставляти прохідну трубу. Потім перевіряють трубу димоходу на вертикальність і при необхідності вирівнюють її.

Часті помилки при зборці димоходу та їх наслідки:

1. Невидалена захисна плівка. При сильному нагріванні труб ця плівка починає виділяти сильні токсичні випаровування, а також може загорітись, що може стати причиною пожежі.

2. Неправильний монтаж сендвіч труб. Якщо елементи димоходу зібрані неправильно – то це може призвести до деформації внутрішньої труби, або до повної несправності димохідної системи.

3. Збірка по диму без трійника. Якщо збирати димохід по диму без трійника це спричинить виділення конденсату.

Слід зауважити,що неправильна організація димоходу може призвести до серйозних наслідків:

• Погана герметичність труб сприяє потраплянню вологи всередину кладки, що призводить до псування цегли.

• Висока вологість в димоході є ідеальним місцем для розмноження грибку, деякі види якого, шкодять здоровю людини.

• Проникша волога в декілька разів зменшує ефективність утеплювачів, які після висихання вже не відновлюються.

• Якщо залишити щілини навколо проходу димоходу через крівлю, то це порушить циркуляцію повітря в горищі, що призведе до високої втрати тепла і підвищенню витрат на опалення.

Інструменти й матеріали

Для встановлення димоходу нам знадобиться набір інструментів для встановлення димоходу. Також слід уважно віднестись до вибору труб для димоходу – від якості цих виробів залежить наскільки довго буде експлуатуватись димохід.

• труби з оцинкованого металу

• труби з нержавіючого матеріалу

• настінні кронштейни

• хомути для обжиму

• перехідник

• коліно

• криза

• розета

• окапник

• заглушка

• розгрузочна платформа

• трійник

• труба з ревізією

• вонгетривкий герметик

Варіанти товщини металу в залежності від типу обладнанняДимохід для газового котла

Димохід для газового котла рекомендується робити зі сталі 304 марки з товщиною металу 0.6мм тому, що вихідні гази які виділяються внаслідок горіння мають низьку температуру, за рахунок низького ККД самого котла.

Димохід для каміна

Перші елементи димоходу для каміна рекомендовано встановлювати 304 марки, при цьому товщина сталі має бути не менша 1мм щоб уникнути перегорання. Також в димохід для каміна рекомендується першим елементом встановлювати радіатор – для кращої тепловіддачі димохідної труби.

Димохід для твердопаливного котла

Для даного опалювального пристрою рекомендуємо використовувати елементи димоходу 321 марки. Товщина металу не менше 0.8 мм. З тих причин, що в процесі горіння деревини різної вологості виділяється велика кількість конденсату, яка з сажі перетворюється на креазот який налипає на стінках димоходу. 321 марка сталі є більш стійка до агресивного середовища і значно краще витримує температурні режими різних твердопаливних котлів.

Якщо ви хочете встановити димохід в місті Черкаси, Сміла, Золотоноша, Умань,Канів, щоб він відповідав техніці пожежної безпеки і довго фунціонував, радимо звернутись в магазин ТеплоДім, що знаходиться за адресою м. Черкаси вул Надпільна 218. Наші спеціалісти займаються встановленням камінних печей і димоходів більше десяти років. Ми підберем вам всі елементи димоходу і надамо якісну консультацію.

13.11.19

Коментарі

На жаль, коментарів немає, однак у Вас є шанс бути першим!

Корисна інформація

КОНТАКТИ:
18000, м.Черкаси,
вул.Надпільна, 218


 (068) 804-06-52

 (050) 194-18-70


ГРАФІК РОБОТИ:
Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний


 dumohod24@ukr.net

 Передзвонити мені


УВАГА:
Онлайн замовлення
зроблені в
неробочий час
обробляються
на наступний
робочий день


ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ:
Всього: 761937 Сьогодні: 206
Інтернет-магазин «ТеплоДім»

Programing & Design by: © DOHC. Powered by: © DoNS 1.7. 2016-2024. Розробка сайтів
Передзвонити мені
Додавання коментарю