Оцинкована і нержавіюча сталь, мають спільні властивості корозійної стійкості. Але вони відрізняються за способом виробництва, складом і терміном придатності. Ці характеристики впливають на різницю в ціні, що іноді може досягати 20-40 %. Погодьтеся це досить суттєво. Тож давайте розберемось які переваги і недоліки в кожної з них і в яких конструціях димоходів їх варто використовувати.
Як нержавіюча так і оцинкована сталь часто використовується в одних й тих самих сегментах виробництва димохідних труб. При значній різниці в ціні між оцинкованою і нержавіючою сталлю під видом нержавіючої сталі покупець, випадково, може придбати оцинковану трубу.
Як можна відрізнити оцинковку від нержавійки? Самий точний і надійний спосіб як спектральний аналіз, який робиться спеціальними приладами для того, щоб зясувати хімічний склад сталі.
Різниця також помітна візуально. Оцинкована сталь майже завжди має дзеркальну поверхню з синюватим відтінком. Однак при якісній обробці нержавіючої сталі відрізнити її від оцинкованої досить складно. Крім того нержавіюча сталь має більш матову поверхню ніж оцинкована, особливо коли вона піддавалась дзеркальній обробці. Оцинкована труба без візерунків кристалізації майже завжди має дзеркальну поверхню з майже непомітним синім відтінком.
Також оцинковану стальну трубу можна визначити за електромагнітними характеристиками. Якщо магніт притягується до сталі, то ще більша ймовірність того, що вона оцинкована, бо більшість нержавіючих сталей та титанових сплавів не магнітяться.
Хімічний спосіб, при цьому використовується соляна кислота, яка взаємодіючи з покриттям оцинкованого листа, активно виділяє кисень. Достатньо невеликої краплі соляної кислоти для того, щоб почався хімічний процес. Його видно візуально на димохідній трубі. Поверхня починає пузиритись і цинковий шар поступово зникає.
Найкращий спосіб звернутись до спеціалістів магазину ТЕПЛОДІМ, що знаходиться за адресою: м. Черкаси вул. Надпільна 218 і придбати димохід з нержавійки.
Оцинкована сталь виготовляється методом покриття листа тонким шаром цинку який, протягом двох років, утворює на поверхні міцний наліт, який стійкий до атмосферних опадів і кисню. Оцинковка має обовязково вистоятись, щоб продукти окислення вивітрились, а цинковий наліт став міцним.
Експлуатаційні характеристики:
• термін придатності до 7 років, при цинковому покритті не менше 60мкм;
• висока здатність витримувати механічні навантаження, вальцювання, ковку згибання,витяжку,штамповку;
• низька термостійкість;
• витримує незначні перепади температур;
• має малу електропровідність.
Високотехнологічний процес виробництва нержавіючої сталі оснований на додаванні в її склад нікелю, марганця, хрому які утворють на її поверхні антикорозійну плівку.
Нержавіюча сталь марки aisi 304 I aisi 321 має значно кращі характеристики за оцинковку, а саме:
• період експлуатації до 20 років;
• пластичність і здатність до деформування;
• висока корозійна стійкість;
• легкість в обробці;
• стійкість до високих і низьких температур;
• екологічна безпека. Нержавіюча сталь не утворює шкідливих сполук при контакті з продуктами харчування і термічній взаємодії, на відміну від оцинковки.
Існують два типи димоходів – одностінні та двостінні.
Одностінні димоходи, в порівнянні з аналогами, досить дешеві. В основному їх використовують для прокладки тих ділянок димоходу які йдуть всередині приміщення,або для гільзування існуючих димоходів.
Основний мінус таких димарів це підвищений конденсат на стінках, який зявляється від низькотемпературних димових газів від сучасного опалювального обладнання. Тому ці труби потрібно утеплювати.
Двостінні димоходи складаються з тришарових термоізольованих труб, їх ще називають сендвіч труба.
Таку назву ця труба отримала через те, що вона за своє конструкцією дійсно нагадує сендвіч. Між двома трубами знаходиться термоізоляційний матеріал на базальтовій основі. При монтажі димоходів сендвіч труби монтуються одна в одну. Стандартний елемент сендвіч труби має довжину один метр. За рахунок цього вона має невелику вагу що спрощує монтаж. Внутрішня труба, в основному, виготовляється з нержавіючої сталі, що стійка до корозій. Зовнішня може бути виготовлена як з оцинкованої так і з нержавіючою сталі. Простір між трубами заповнюється керамзитом поліуретаном або іншим термо-матеріалом. Маючи таку ізоляцію внутрішня нержавіюча труба не піддається впливу конденсату і може функціонувати довгий час.
• Конструкція встановлюється як всередині так і ззовні приміщення.
• Конструкція димоходу з в використанням таких труб не дає накопичуватись сажі.
• Не займає багато місця якщо монтується всередині приміщення.
• Комплектуючі димохідні труби дають можливість обійти перешкоди під час монтажу.
• Монтаж димоходу не вимагає фундаменту для встановлення.
Двостінні димоходи значно поліпшують роботу опалювальних пристроїв, підвищують ККД всієї опалювальної системи. За рахунок кращої термоізоляції такий димохід виключає сильне охолодження відхідних газів, що значно зменшує конденсат.
Димохідні труби для твердопаливних котлів та димоходи для камінв можна придбати в Києві, Львові, Одесі, Вінниці, Дніпрі, та інших населених пунктах України де є компанії-перевізник.
На нашому сайті, ви можете замовити димохід. Здійснюємо виїзд на обєкти в місті Черкаси та Черкаській області, для прорахунку вартості роботи. Наші спеціалісти знайдуть кваліфікований підхід до кожного замовлення і врахують всі побажання клієнта, та зможуть безпечно встановити димохід для твердопалевного котла, каминної топки чи банної пічі. Команда спеціалістів займається встановденням протягом 10 років і має великий досвід та хороші відгуки від своїх клієнтів.